10. edycja PNL – zapraszamy!

Ruszył nabór do 10. edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej! Do 15 lutego 2024 roku można zgłaszać książki do 10. edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej. Do udziału w konkursie zapraszamy zarówno wydawców, instytucje kultury, jak i autorki i autorów.

W tym roku o Poznańskiej Nagrodzie zdecyduje jury w składzie: Inga Iwasiów, Maciej Jakubowiak, Marcin Jaworski (przewodniczący), Magdalena Kicińska, Grzegorz Olszański, Piotr Śliwiński, Sławomira Wronkowska-Jaśkiewicz, Karol Francuzik (sekretarz PNL).

Od początku istnienia Poznańska Nagroda Literacka przyznawana jest w dwóch kategoriach: za całokształt twórczości (Nagroda im. Adama Mickiewicza) i za znaczący dorobek twórczyń i twórców, którzy nie ukończyli 35. roku życia (Nagroda – Stypendium im. Stanisława Barańczaka).

Do końca kwietnia 2024 r. Kapituła ogłosi nazwisko laureata/laureatki Nagrody im. Adama Mickiewicza oraz nazwiska trojga twórców nominowanych do Nagrody-Stypendium im. Stanisława Barańczaka. Wręczenie obu nagród nastąpi podczas uroczystej gali w Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu – 24 maja 2024.

Przed przystąpieniem do 10. edycji PNL prosimy o zapoznanie się z zasadami zgłaszania i regulaminem, a także z zakładką z najczęściej zadawanymi pytaniami – FAQ.

 

Ruszył nabór do 10. edycji Poznańskiej Nagrody Literackiej! Fot. M.Kaczyński ©CK ZAMEK

D
Kontrast Wyłącz ruch